Heath Ledger nagrodzony pośmiertnie

data publikacji: 08.12.2008, godz. 02:11
Heath Ledger został pośmiertnie nagrodzony przez Australian Film Institute za rolę Jokera w filmie "Mroczny Rycerz".
Heath Ledger nagrodzony pośmiertnie
Przypomnijmy, iż Ledger zmarł niespełna przed rokiem na skutek przedawkowania przepisanych przez lekarza środków przeciwbólowych. Jego ciało znaleziono w nowojorskim apartamencie. Miał 28 lat.

Aktor został doceniony za udział w filmie o Batmanie. Istnieje szansa, że to jedna z pierwszych nagród za rolę. Od dawna spekuluje się, iż Amerykańska Akademia Filmowa nie pominie gwiazdora przy nominacjach do Oscara.

Jubileuszowa 50. gala wręczenia laurów AFI odbyła się w sobotę w Princess Theater w Melbourne. Nagrodę dla Ledgera odebrała jego siostra, Kate. - Po stracie ukochanego członka rodziny, to był bez wątpienia najtrudniejszy rok - wyznała przyjmując laury. - Jesteśmy z niego bardzo dumni i z pokorą w imieniu jego córki odbieramy to wyróżnienie.

Wśród nagrodzonych znalazła się również Cate Blanchett, którą doceniono za kreację w filmie historycznym "Elizabeth: Złoty wiek". Nominowany w 11 kategoriach dramat o chłopcu uczącym się żyć obok autystycznego brata, "Black Balloon", zdobył laury dla najlepszego filmu 2008 roku. Grający w nim Luke Ford i Toni Collette zostali docenienie za najlepsze kreacje drugoplanowe. Także reżyser i scenarzystka Elissa Down nie wyszła z pustymi rękoma.
Pseudonim:
Wpisz kod z obrazka:
 

 
   szukaj >

tagi

W ostatnim tygodniu:© Spinki.pl      Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.