Tricky wie, co robi

data publikacji: 09.09.2010, godz. 03:01
tagi: Tricky
Na przełomie września i października ukaże się nowy album Tricky'ego, "Mixed Race". Jak przekonuje twórca dzieło jest mniej chaotyczna i bałaganiarskie od niektórych jego poprzedników.
Tricky wie, co robi
W nagrywaniu następcy "Knowle West Boy" artyście pomagali Bobby Gillespie (Primal Scream), pochodzący z Algierii gitarzysta Hakim Hamadouche oraz wokalistki - Franky Riley i urodzona na Jamajce Terry Lynn. W sesji wziął też udział młodszy brat Tricky'ego - Marlon Thaws. Krążek powstawał w Paryżu, gdzie Anglik mieszka od jakiegoś czasu.

- "Mixed Race" to najbardziej bezpośredni z moich albumów - wyjaśnia muzyk. - Niektóre z moich wcześniejszych płyt wydają mi się dziś chaotyczne i bałaganiarskie. Już ich nie rozumiem. Tym razem chciałem tego uniknąć, bo mój umysł nie jest zaśmiecony. Nie jestem już tak pokręcony jak bywałem. Wiem, co robię.

- Zatytułowałem płytę "Mixed Race" bo to, że jestem "mieszańcem" najbardziej wpłynęło na moją muzykę - dodaje. - Gdy siądziesz przy stole w moim domu w Bristolu, zobaczysz najróżniejsze kolory skóry. Dzięki temu jestem bardziej otwarty, odnajduję się w różnych światach. Mieszkając na Knowle West chodziłem do jamajskich klubów, gdzie nie zapędzali się żadni biali, a także do białych klubów, w których nie pojawiali się czarnoskórzy. Gdy miałem 12 lat moi kuzynowie, którzy działali w pierwszych składach Massive Attack, puszczali mi najróżniejsze płyty - od Parliament do T.Rex. Mój wujek Ken, przy którym dorastałem, jest biały, ale to dzięki niemu poznałem Ala Greena, Sama Cooke'a i inne legendy soulu. Mojej muzyki nie można zakwalifikować - nie jest ani czarna ani biała, ani kobieca ani męska.

Zestaw promuje oparty na mocnym beacie, niemal klubowy singel "Murder Weapon" to interpretacja klasycznego nagrania gwiazdy reggae Echo Minotta. Klip o nagrania można obejrzeć pod tym adresem.

Wspomniany longplay "Knowle West Boy" pochodzi z lipca 2008 roku.
Pseudonim:
Wpisz kod z obrazka:
 

 
   szukaj >

tagi

W ostatnim tygodniu:© Spinki.pl      Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.